1991 yılında İzmir’de kurulan firmamız iş hayatına yüksek basınçlı Hidrolik Hortum imalatı ve Hidrolik Silindir imalatı ile sektöre giriş yapmıştır.

2000 yılında Hidrolik & Pnömatik ürünlerin satışı, projelendirilmesi ve teknik desteği konusunda uzman ekibiyle öncelikle Ege Bölgesi olmak üzere sonrasında ise ülke genelinde hizmete devam etmiştir.

Firmamızdan 2008 yılından itibaren ISO 9001 kalite yönetim sistemi gerekliliklerini yerine getirerek tüm personelleri tarafından benimsenmiş olarak hizmet vermektedir.

2015 yılında aralarında İtalyan Hidrolik Hortum ve Rakor üreticisi Alfagomma Spa, İtalyan Hidrolik Pompa ve Hidrolik Motor üreticisi Vivolo Srl olmak üzere Avrupa menşeili birçok ürünün Türkiye distribütörlüğünü üstlenmiştir.

Günümüzde yine dünyaca ünlü markalar olan Japon Hidrolik ekipman üreticisi Yuken Hydraulics ve bunun yanında Avrupa’nın büyük üreticilerinden olan Walvoil Spa ile yine ülke distribütörlükleri anlaşması yapmıştır.

2021 yılında İzmir Kemalpaşa bölgesinde yer alan Bağyurdu Organize Sanayi Bölgesinde 5000 metrekare yeni fabrikasına taşınan ve günümüz teknolojisinde üretim yapan firmamız İzmir’de başladığı iş hayatına şuan da birçok ülkeye ihracat yaparak gururla devam etmektedir.

 

Kumanda kolları, cetop valfler, oransal kumandalar, dişli pompa ve motorlar, sabit ve değişken debili pistonlu pompalar ve motorlar, sabit ve değişken debili paletli pompalar, kapalı devre pompalar, el pompaları, orbit motorlar, radyal pistonlu motorlar, yüksek basınç su pompaları, redüktörler, halat tamburları, çember dişliler, yürüyüş motorları ve redüktörleri, elektrik ve hidrolik dağıtıcılar, paletler, rotatorlar, mini güç üniteleri, hortum tamburları, mekanik/elektromanyetik kavramalar, soğutucular, aküler, ataçmanlar, valfler, filtreler, hortumlar, darbe emiciler, krom kaplı/indüksiyonlu miller, honlanmış borular, silindirler, boru bağlantı elemanları, hidro-pnömatik pompalar, pnömatik valfler, şartlandırıcılar, pnömatik silindirler, pnömatik hortumlar, pnömatik bağlantı elemanları, elektronik sürüş kartları, elektronik moment kontrol sistemleri, radyo kontrol sistemleri, elektronik radar çarpışma önleyici sistemler,… v.b.

 

Özkan Hidrolik aşağıdaki hizmetleri kalifiye personeli ve firma olarak benimsediği kalite yönetim sistemiyle en iyi şekilde vermektedir; 

– Mühendislik Hizmetleri
– Proje ve Sistem Tasarımı
– İmalat
– Teknik Servis
– Ürün Satışı
– Taahhüt
– Danışmanlık