Özkan Hidrolik Satış Depertmanı-Sales

Satış ekibimiz her türlü müşteri talebine cevap verecek şekilde hem kendi ürün gruplarımıza hakim olmakla birlikte, rakip firmaların ürünleri hakkında da bilgi sahibidirler.

Satış yöneticisi koordinatörlüğünde, Hidrolik Satış ve Pnömatik Satış olmak üzere 2 ayrı dalda satış faaliyeti göstermektedir. Satış ekipleri makine mühendisleri ve teknikerlerinden kurulmuş olup, yılların verdiği deneyimle, işlerinde uzmanlaşmışlardır.

Satış ekkibimiz, her türlü müşteri taleplerine cevap verecek şekilde hem kendi ürün gruplarımıza hakim olmakla birlikte, rakip firmaların ürünleri hakkında da bilgi sahibidirler.

Satış departmanına bağlı olarak çalışan Satış Teknik Destek Departmanı ise müşterilerin gerek ürün tedariğinde, gerekse makine imalatlarında kullanacakları proje ve sistem tasarımlarında işin başından itibaren danışmanlık yaparak, projelendirme, imalat ve devreye alma işlemlerine kadar her türlü hizmeti sağlamaktadır.

Özkan Hidrolik Pazarlama Departmanı-Marketing

Pazarlama departmanımız firmanın bilinirliğinin devamı ve yeni sektörlerde faaliyet gösterebilmek için gerekli tüm faaliyetleri yürütmektedir.

Müşteri talepleri ve teknolojideki yenilikler doğrultusunda, ihtiyaç duyulan ürünlerin belirlenmesi ve buna paralel hizmetlerin sunulması noktasında faaliyet göstermektedir. 

Firmanın bilinirliliğinin devamı ve yeni sektörlerde faaliyet gösterebilmek için gerekli tüm tutundurma faaliyetlerini yürütmektedir. 

Aynı zamanda yapılan müşteri ziyaretleri ve müşteri anketleriyle firmaların beklentileri tespit edilip, müşteri memnuniyetinin sürekliliği sağlanmaktadır.

Özkan Hidrolik Proje Departmanı

Özkan Hidrolik, müşterilerinin tüm mühendislik, sistem tasarımı, teknik servis, imalat, bakım ve onarım işlerini “Proje Departmanı” altında gerçekleştirmektedir. 

Sistem tasarımı ve mühendislik hizmetleri olarak departmanın iskeletini oluşturan ekibin hepsi makine mühendisleri ve makine teknikerlerinden kurulu olup, personelin hepsi hidrolik sistem tasarımları üzerine uzmanlaşmıştır. Siparişi alınan sistemlerin uygulama projelerinin CAD ortamında hazırlanması ve teknik servis departmanına aktarılması, projenin sonuçlandırılmasına kadar teknik servis departmanıyla birlikte proje yürütücülüğünün yapılması mühendislik departmanının görevleri arasındadır.

Teknik Servis; geniş ve deneyimli kadrosu ile tüm sistemlerin yürütücülüğü, devreye alma ve kullanıcı eğitimi çalışmalarını yürütmekte ve kurulmuş bulunan sistemlerin periyodik bakım ve servis hizmetlerini vermektedir.

İmalat olarak, projeye göre güç üniteleri, filtrasyon sistemleri, mekanik imalat, Ø600mm – 6000 mm ‘ye kadar her tipte silindir imalatı ve testleri ile hortum montajı ve testleri yapılmaktadır.

Bakım ve onarım bölümü ise müşterilerden arızalı olarak gelen ürünlerin ekspertizleri yapar ve müşteriye bilgi verilir. Müşteri talebine göre ürünün revizyonu yapılır veya yenisiyle değiştirilir.

Özkan Hidrolik Mali İşler Departmanı-Financial Affairs

Mali İşler Departmanımızdaki tüm muhasebe kayıtları, güncel mevzuatlara göre firma içinde titizlikle tutulmaktadır.

Uzun yıllardır bir arada çalışan, finans ve muhasebe personellerinden oluşmaktadır. 

Muhasebe kayıtları, güncel mevzuatlara göre firma içinde tutulmaktadır. 

Departman toplantılarında yapılan müşterilerin finansman değerlendirmeleri neticelerini, müşteri temsilcileriyle paylaşarak, risk değerlendirmeleri yapılmaktadır. Haftalık, aylık, 3 ve 6 aylık olarak hazırlanan finansal analizler, firma stratejilerine yol göstererek, yeni yatırımlara da ışık tutmaktadır.

Özkan Hidrolik Import-Export-Departmanı

İthalat İhracat Departmanımız hem teknik hem de ticari konularda uzman, ithalat-ihracat mevzuatlarına hakim olan güçlü bir ekiptir.

Hem teknik hem de ticari konularda uzman, ithalat-ihracat mevzuatlarına hakim olan bir ekiptir. 

Proje ve satış-pazarlama departmanlarıyla koordineli çalışmaları sonucunda ihtiyaç duyulan ürünlerin tedariğini ve ihracat faaliyetlerini yürütmektedir.